انتقاد ضرغامی از دستگاه های نظارتی +اینستاپست


عزت الله ضرغامی با انتقاد از دستگاه های نظارتی صفحه اینستاگرام خود را به‌روز کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون در فضای مجازی گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید عزت الله ضرغامی رئیس اسبق رسانه ملی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش ضمن انتقاد از دستگاه های نظارتی عنوان کرد: جامعه امروز ما نیازمند اجتهاد نظارتی است و قضات تحصیلکرده و شریف ما باید به این سمت هدایت و تشویق شوند.

ضرغامی نوشت:
“موتوری!این عکس را امروز ۷ دی در میدان هفتم تیر گرفتم. بخشی از زندگی من و فرزندانم بر روی موتور گذشته است و همه جوره مهارت کنترل موتور را دارم. ولی انصافاً موتورسواری به شیوه بالا خیلی سخت است. قاعدتاً خلاف قوانین پلیس راهور هم هست ولی این تخلف که برای لقمه نانی و اداره زن و بچه رخ می‌دهد؛ هزار بار شرف دارد به خلافکاران بزرگی که همیشه توجیه حقوقی و قانونی برای مال اندوزی و کسب ثروت‌های نجومی و بادآورده خود دست و پا می‌کنند.

پی نوشت:

“متأسفانه روح نظارت در دستگاههای نظارتی مرده است و نظارت‌ها بیشتر در حوزه شکل و فرم و به صورت کلیشه‌ای و مکانیکی صورت می‌گیرد. این خیلی بد است. جامعه امروز ما نیازمند اجتهاد نظارتی است و قضات تحصیلکرده و شریف ما باید به این سمت هدایت و تشویق شوند. این مسأله در مورد نظارت بر تولیدات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای نیز به طور جدی مطرح است. برخی دستگاههای نظارتی، بدون توجه به روح و اهمیت پیام منتقل شده و فقط بر اساس شابلون‌های نظارتی از پیش تعیین شده مستمراً مرتکب قضاوت‌های خلاف واقع می‌شوند. تجربه من از نگاه رهبری معظم این است که اگر بستر و محتوای کلی یک اثر هنری، سازنده باشد، خیلی به جزئیات نباید گیر داد. طرف رفته بود مسجد و مرتباً مهر خود را جابه‌جا می‌کرد که مبادا از قبله زاویه گرفته باشد. معتادی از گوشه مسجد گفت: حاج آقا؛ می‌خوای نماز بخونی یا پنالتی بزنی. حکایت برخی سمت‌گیری‌های نظارتی از این هم کمیک‌تر است.”

انتهای پیام/لینک منبع

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *