تحلیل نخستین تصاویر منتشر شده از فصل هفتم سریال Game of Thrones


اوایل بامداد امروز بود که هیجان، خواب را از سر تمامی هواداران سرسخت سریال Game Of Thrones پراند و باری دیگر آن‎ها به را نظریه‌پردازی وادار کرد تا بتوانند، پیش از به آفاز پخش سریال در اواخر تیرماه اندکی از داستان این فصل را با کنکاش و تحلیل تصاویر منتشر شده، متوجه شوند. با گیم‎شات در ادامه مطلب همراه باشید تا علاوه بر مشاهده تصاویر، کمی درباره آن‎ها بحث کنیم.

همانطور که ذکر شد، تصاویر جدیدی از سریال Game Of Thrones منتشر شد و باری دیگر، خوراک نظریه پردازان دوآتیشه را مهیا کرد. اما نکته‎ای که بیش از پیش هیجان بررسی این تصاویر افزایش می‎دهد و در نقطه مقابل، از مقدار آن می‎کاهد، اسپویل‎هایی است که طی دو ماه گذشته توسط افراد مختلفی به بیرون درز کرد؛ یعنی از تصویر برداری از صحنه‎های فیلمبرداری به کمک پهبادها گرفته تا مردی که ادعا می‎کرد به فیلم‎نامه فصل هفتم دسترسی داشته است!

حال متاسفانه یا خوشبختانه، مقدار بسیار زیادی از سخنان و مدارک این افراد با توجه به تصاویر صحیح است و به بررسی تک تک آن‎ها میپردازیم.

تصاویر و مطالب زیر مقداری از داستان فصل هفتم سریال Game Of Thrones را فاش می‎کند

ملاقات دنریس و جان اسنو به حقیقت پیوست؟

سریال Game Of Thrones

با نخستین و جنجالی‎ترین تصویر شروع میکنیم! محض اطلاع دوستانی که ماجرای اسپویل‎های ماه‎های اخیر را نمی‎دانند، باید بگویم که بهمن ماه سال گذشته عده‎ای از افراد سودجو توانستند به محل فیلمبرداری، با وجود تدابیر امنیتی بسیار بالای شبکه HBO، نفوذ کنند و از چند سکانس بسیار مهم و کلیدی فصل هفتم، تصویربرداری کنند! در این ویدیو که در پایین قابل مشاهده و دانلود است، جان اسنو و سرداووس را می‎بینیم که نخست با تعداد زیادی از سربازان دوتراکی برخورد می‎کنند که گویا رفتار دوستانه‎ای با پادشاه شمال ندارند! سپس جان اسنو را باری دیگر به صورت تنها مشاهده می‎کنیم که از پله‎ها به پایین می‎رود و گویا اولین بار دنریس تارگریان را ملاقات می‎کند. شخصی که طی خطوط داستانی، عمه جان اسنو و طبق اسپویل‎های منتشر شده از فیلم‎نامه، معشوقه جدید وی است!

از بحث نظریه‎ها که بگذریم، به جزئیات محل ملاقات می‎رسیم. با توجه به آخرین تریلر رسمی منتشر شده از فصل هفتم، می‎دانیم که دنریس در قلعه اجدادی و باستانی خود، یعنی دراگون استون توقف می‎کند. جدای بخش داخلی قلعه که در تریلر و تصاویر بسیار تاریک به نظر می‎رسد، با توجه به نخستین تصاویر منتشر شده از مکان‎های فیلمبرداری که توسط HBO منتشر شد، قلعه‎ای را مشاهده می‎کنیم که در دیواره‎های خود، سنگرهای دو شاخه دارد. در آن زمان عده زیادی اعتقاد داشتند که این مکان، شباهت بسیار زیادی به توصیفات مارتین در سری کتاب‎های نغمه آتش و یخ، درباره دراگون استون دارد. حال این نظریه با توجه به تصویر بالا تایید شده است. اما نکته جالب توجه، مهر تاییدی است که مطالب بالا بر ویدیو و تصاویر غیر قانونی گرفته شده می‎زند؛ چرا که در ویدیو زیر جان اسنو از همان پله‎های مذکور با تم سنگرهای دو شاخه پایین می‎آید! پس یک موضوع به صورت قطعی تایید شد، جان اسنو و دنریس تارگریان ملاقات خواهند کرد.

مدارک و شواهد در همین نقطه برای خط داستانی مشترک جان و دنریس به پایان می‎رسد و مواردی همچون همکاری نظامی جان و دنریس و عاشق شدن این دو، همچنان در حد یک نظریه تا انتهای فصل هفتم باقی خواهند ماند.

شما می‎توانید ویدیوها و تصاویر غیرقانونی ذکر شده را در زیر مشاهده نمایید:

دانلود ویدیو نخست

دانلود ویدیو دوم

دانلود ویدیو سوم

سریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesسریال Game Of Thronesphoto_۲۰۱۶-۱۰-۲۵_۱۸-۳۳-۴۴سریال Game Of Thrones

تحلیل نخستین تصاویر منتشر شده از فصل هفتم سریال Game of Thrones

 

آریا استارک در راه وینترفل؟ یا در داخل وینترفل؟

اگر تا پایان فصل ششم سریال را مشاهده کرده باشید، می‎دانید که آریا پس از فرار از دست خدمتگزاران خدای چند چهره و ترک براووس، به سراغ والدر فری رفت و در حرکتی فوق زیبا و وحشیانه، انتقام مادر و برادر ارشد خود را گرفت. نظریات فراوانی حول اتفاقی که میان آریا استارک و ویف رخ داد، وجود دارد که چه کسی در آن تاریکی کشته شد؟ چرا که آریا هر چه قدر توانایی بالایی در مبارزه داشته باشد، همواره از ویف شکست می‎خورد و در اواخر، فقط می‎توانست برای نجات جان خود فرار کند! جدای این موضوع که آریا زنده است یا ویف با صورت آریا در حال نفوذ و کنکاش در وستروس، یک موضوع مشخص است. آریا باید به خانه بازگردد!

در اولین تیزر منتشره شده آریا را سوار بر اسب دیدیم و حال در جدیدترین تصویر منتشر شده، به نظر می‎رسد که آریا در مهمان خانه یا جشنی واقع در قلعه وینترفل حضور دارد. اما نظریه مقابل، اذعان دارد که آریا در راه بازگشت به خانه، با سندور کلیگن مواجه می‎شود! مردی که توسط آریا، در حالی که به شدت زخمی بود، رها شد تا بمیرد؛ ولی زنده ماند و حال یکی از سربازان خدای آتش و تحت فرمان آزوراهای احتمالی داستان قرار دارد! آیا آریا با میل خود و جبران ستمی که به سندور کرد، در میان سربازان «اتحاد برادری بدون پرچم» قرار دارد؟ در ادامه با بررسی تصویر سندور، صلاحیت این نظریه تا حدی زیر سوال می‎رود.

شایان به ذکر است که در اسپویل‎های منتشر شده از فیلم‎نامه فصل هفتم، گفته شده بود که آریا به وینترفل باز می‎گردد، به سانسا در اداره قلعه و در غیاب جان اسنو کمک می‎کند و با خاموش کردن شعله شورش پیتر بیلیش که حال سانسا و جان را تهدیدی برای رویای بلند پروازانه خود می‎ییند، وی را به قتل می‎رساند!

سریال Game Of Thrones

آیا سندور کلیگن و اتحاد برادری، به دیوار و گروه نگهبانان شب ملحق شده‎اند؟

همان طور که ذکر شد، این تصویر صلاحیت نظریه آریا را تا حدی زیر سوال می‎برد. در پایان فصل ششم مشاهده کردیم که سندور طی اتفاقاتی که برای دوستان جدیدش افتاد، به اتحاد برادری ملحق شد. طبق گفته آن‎ها، جنگ اصلی در شمال قرار دارد و باید سریعا به سمت شمال حرکت کنند! در میان فیلم‎نامه اسپویل شده نیز جزئیاتی از سندور و اتحاد برادری وجود نداشت. در نتیجه فقط یک نظریه با توجه به تصویر و اتفاقات فصل ششم باقی می‎ماند. آیا این برف و بوران شدید به دلیل حضور اتحاد برادری در شمال یا دیوار است؟ بدون شک همگی می‎دانیم که زمستان از راه رسیده است؛ اما اتحاد برادری در بخش جنوبی وستروس و در حوالی قلعه مخروبه هرنهال مستقر بودند. بعید است که سرما در بخش‎های جنوبی به این شدت برسد، چرا که با این تفاسیر شمال و وینترفل باید زیر برف دفن شوند!

سریال Game Of Thrones

سرداووس در وینترفل است یا دراگون استون؟

در تصاویر اولیه که در بالا نیز قرار دارد، دیدیم که سرداووس به همراه جان اسنو، عازم دراگون استون شده تا با دنریس و گروهش، وارد مذاکره شود. اما در این تصویر، داووس دقیقا بر روی صندلی‎ای نشسته که حاکمان و مدیران وینترفل باید بر روی آن باشند! از سویی دیگر با توجه به اسپویل فیلم‎نامه و تصاویر موجود، کنترل کامل وینترفل به دست سانسا می‌افتد. پس نقش داووس بر روی آن چیست؟ متاسفانه چیز زیادی نمی‎شود گفت. شاید پس از شورش پیتر بیلیش و اتحاد جان و دنریس، داووس به عنوان دستیار یا حاکم موقت وینترفل به آن‎جا بازگشته است!

سریال Game Of Thrones

برن استارک قصد بازگشت به خانه را ندارد؟

نقش برن در فصل ششم بسیار مهم شد و در حال حاضر، می‎توان او را یکی از شخصیت‎های اصلی قلمداد کرد. با توجه به آخرین سکانس‎های برن در فصل اخیر، بنجن استارک او را در نزدیکی دیوار و یکی از درخت‎های باستانی و مقدس استارک‎ها رها کرد که به لطف قدرت‎های فرابشری برن، آن سکانس و اتفاق افسانه‎ای رخ داد؛ جان یک تارگریان است!

حال تصویر منتشر شده از برن، داستان جدیدی در بطن خود دارد! او شخصیتی مهم در شمال است و اگر خود را به نگهبانان شب معرفی کند، در کسری از ثانیه و با احترام فراوان به سمت وینترفل راهی می‎شود! اما باز هم برن با همان وضعیت فلاکت بار درحال سفر است؛ اما چرا؟ با توجه به اسپویل‎های منتشر شده از فیلم‎نامه، برن اهمیت زیادی در این امر نمی‎بیند که جان را از هویت خویش مطلع سازد، بلکه احساس می‎کند هدف اصلی و مهم وی، دفاع و آماده سازی دیوار در مقابل هجوم وایت واکرها است. نظریات مختلفی درباره ارتباط میان برن استارک و برن نجار وجود دارد که طبق آن، برن به دلیل توانایی سفر در زمان و توانایی ایجاد تغییرات در جریان زمان، به گذشته سفر کرده و تغییرات بیشتری برای دیوار ایجاد می‎کند. به عبارتی دیگر، برن استارک و برن نجار، یک شخصیت واحد در طول هزاران سال هستند!

شایان به ذکر بوده که در اسپویل‎ها، هنگام بازگشت ساموئل تارلی به دیوار و ملاقت وی با برن، ماجرای تارگریان بودن جان اسنو کامل می‎شود و در آن زمان است که برن و سم تصمیم می‎گیرند حقیقت را به جان و دنریس بگویند.

سریال Game Of Thrones

ساموئل تارلی چه چیزهایی باید در کتاب خانه عظیم سیتیدال پیدا کند؟

می‎دانیم که سم، پیش از کشته شدن جان، عازم سیتیدال شد تا به استاد اعظم جدید دیوار تبدیل شود و به پدرش ثابت کند که او هم می‎تواند برای خودش شخص مهمی در وستروس شود. اگر دقت کرده باشید، نکته جالب این است که سم عملا از هیچ چیز خبر ندارد! مرگ جان اسنو، شکست استنس در نبرد، زنده شدن جان و پیروزی در نبرد وینترفل. اما این موارد تاثیری در فعالیت او ندارد و او همچنان جان را به‎عنوان فرمانده دیوار می‎شناسد و می‎داند که باید اطلاعات بیشتری درباره وایت واکرها و چگونگی ساخت شمشیر والریان پیدا کند. در جدیدترین تصویر منتشر شده نیز وی سخت مشغول مطالعه است. امیدواریم سم علاوه بر شناسایی هویت جان و آموختن نکات کلیدی درباره وایت واکرها، هر چه زودتر به سوی جان و شمال بازگردد. به شخصه بسیار دلتنگ شوخی‎های بامزه او با جان و دوستی زیبای این دو هستم.

سریال Game Of Thrones

تصاویری که در ادامه مشاهده می‎کنید، چیز زیادی برای ارائه ندارند و تنها به توضیحات مختصری درباره آن‎ها بسنده می‎کنیم:

سریال Game Of Thrones

حضور جان در سیاه چال‎ها و قبرستان‎های اجدادی استارک‎ها. شاید نوعی تجدید دیدار و خاطره با پدر، برادر و مادر واقعی‎اش باشد!

 

سریال Game Of Thrones

حضور لرد وریس در دراگون استون. می‎توان وی را یکی از کلیدی‎ترین شخصیت‎ها جهت پیروزی دنریس و جان دانست

 

سریال Game Of Thrones

حضور دنریس در مقابل تخت حکمرانی دراگون استون. پوشش جدید او بسیار دوست داشتنی است

 

سریال Game Of Thrones

و باری دیگر حضور پر قدرت لیانا مورمونت در مجلس وینترفل. منطقی است که این دختر با سن کم را مفیدترین و شجاع‎ترین حکمران شمال بدانیم!

 

سریال Game Of Thrones

گفتگوهای میان سانسا و پیتر بیلیش به هیچ عنوان نمی‎تواند عادی باشد و انتظار می‎رود که تهدید و کنایه در آن‎ها موج بزند! بدون شک پیتر بیلیش که حال به هیچ یک از خواسته‎هایش، همچون عشق به سانسا و حکمرانی شمال نرسیده، از یک مار زخمی نیز خطرناک‎تر باشد!

 

سریال Game Of Thrones

عشق تورموند به برین را می‎توان خنده‎دارترین و بامزه‎ترین خط داستانی در تمام سریال دانست! امیدوارم این دو غول عاشق بهم برسند.

 

سریال Game Of Thrones

قدرت پایتخت در دستان خواهر و برادرهای لنستری. عده‎ای اعتقاد دارند که داستان پادشاه دیوانه و چگونگی قتل او برای سرسی نیز تکرار می‎شود

 

سریال Game Of Thrones

برادر کوچک و فراری خاندان لنستر در خدمت پادشاه آینده وستروس! چگونگی رویارویی او با برادر و خواهرش در فصل هفتم سریال Game Of Thrones بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

 

 

سریال Game Of Thrones

و در آخر میساندی را داریم که در همان مکان ملاقات در دراگون استون حضور دارد. جالب توجه است که در بسیاری از تصاویر غیرقانونی، او در کنار گروه جان اسنو قرار داشت!

نظر شما در این باره چیست؟ آیا نظریه جدیدی نزد خود درباره تصاویر فصل هفتم سریال Game Of Thrones دارید که در این مطلب ذکر نشده باشد؟ آن را با ما در میان بگذارید.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

adلینک منبع

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *