سرویس اطلاعاتی انگلیس یکی از عوامل حمله لندن را می‌شناخت!+عکس


به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، روزنامه “سان”، چاپ لندن نوشت این عنصر تروریست Terrorist 27 ساله موسوم بهAbz، متأهل است و دو فرزند دارد. او در یک فیلم مستند که در پارک “رجنتس”، در مرکز لندن فیلمبرداری شده است در میان یک گروه از افراطیون است که پرچم سیاهی در دست دارند.

11

در فیلم دیگری نیز همین مرد در اجتماعی در مقابل یکی از مساجد لندن، علیه رفتار پلیس Police با مسلمانان سخن می گوید.

22

روزنامه “دیلی میل” نیز نوشت بخش سوم این فیلم همین تروریست را با دو افراط گرای دیگر که توسط پلیس شناسایی شده اند، نشان می دهد.

همه این عکسها و فیلم ها مربوط به یک فیلم مستند درباره افراط گرایانی هستند که در انگلیس اقامت دارند. این فیلم سال گذشته از کانال چهار تلوزیون این کشور پخش شد.

شبکه بی بی سی نیز به نقل از یکی از دوستان Abz می گوید که وی پیشتر نگرانی شدید خود را بابت افکار افراطی دوستش به اطلاع پلیس رسانده بود اما آنها تدابیر لازم را تدارک ندیدند.

این مرد که نخواست نامش فاش شود گفت که دوستش تحت تأثیر صحبت های تلوزیونی یک مبلغ به نام “احمد موسی جبریل”، به اندیشه های افراطی روی آورده است.

“ایریکا گاسپاری”، از شهروندان ایتالیایی تبار ساکن محله “پارکینگ” یعنی همان محله ای که Abz هم در آنجا سکونت داشت، دو سال قبل به پلیس گزارش داده بود که این فرد در حال آموزش و القای عقاید افراط گرایانه به کودکان است.

“گاسپاری” به روزنامه “تلگراف”، چاپ لندن گفته بود که پسرش وقتی که به خانه بر می گردد می گوید که می خواهد مسلمان شود. این شهروند ایتالیایی تبار سپس به همان نقطه ای که Abz و دو تن از دوستانش را در حال تبلیغ افکار افراطی بین کودکان بودند، مراجعه می کند.

33

وی می گوید که صحبت های Abz سوء ظن او را برانگیخته است مثلا آنجا که در حین مشاجره لفظی گفته بود که حاضر است به خاطرعقایدش حتی مادر خود را بکشد.

وی افزود در آن زمان ۴ عکس و یک قطعه فیلم را که در پارک تهیه کرده بود در اختیار پلیس محلی قرار داده بود اما به نظر می رسد که پلیس توجهی به هشدارهای او نکرده است.

گفتنی است رسانه های انگلیس عکس هایی را از محله وقوع حمله خونین منتشر کرده اند. در این حمله ۷ نفر کشته شدند. در این عکس جنازه Abz هم دیده می شود که لباس آرسنال را به تن دارد. او پاکستانی است و قبلا در مترو لندن و رستوان های زنجیره ای “کی اف سی” کار می کرد.

44

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 لینک منبع

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *