طلای گرندپری تکواندو ۲۰۱۶ بر گردن مردانی


سجاد مردانی در مرحله فینال به مصاف حریفی از روسیه رفت و در نهایت به مدال طلا مسابقات گرندپری باکو دست یافت.

در این دوره از مسابقات ۱۶ تکواندوکار (هر وزن دو نماینده) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده در ماه اکتبر به مصاف یکدیگر می‌روند تا در نهایت مدال آوران ۴ وزن ۵۸-، ۶۸-، ۸۰- و ۸۰+ کیلوگرم در گروه مردان و ۴ وزن ۴۹-، ۵۷-، ۶۷- و ۶۷+ گیلوگرم زنان در آخرین رویداد سال ۲۰۱۶ معرفی شوند.

سجاد مردانی در مرحله فینال به مصاف والدیسلاو لارین از روسیه دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵، نقره گرندپری مسکو ۲۰۱۵،نقره بازی های اروپایی ۲۰۱۵ و طلا قهرمانی اروپا ۲۰۱۶ رفت. 

وی راند نخست این دیدار را با نتیجه یک بر صفر به اتمام رساند.در آغاز راند دوم حریف روسی یک امتیاز کسب کرد و نتیجه را به تساوی کشاند اما سجاد مردانی با کسب دومین امتیاز این راند را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت.در راند سوم این مبارزه سجاد مردانی یک اخطار گرفت و با یک حرکت توانست سومین امتیاز خود را بدست آورد و با اخطار دوم برای حریف روسی امتیاز مردانی به عدد ۴ رسید و در نهایت با نتیجه ۴ بر ۳ بازی را برد و به مدال طلا مسابقات گرندپری ۲۰۱۶ باکو دست یافت. 

پیش از این مردانی هوگوپوش وزن ۸۰+کیلوگرم کشورمان در دیدار نخست به مصاف «دنیل راس گومز» تکواندوکار اسپانیایی رفت و در پایان سه راند این مسابقه توانست با نتیجه ۳ بر ۱ از سد حریف خود عبور کند.

مردانی برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی به مصاف یاسین طرابلسی از تونس دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۳، طلای مسابقات قهرمانی آفریقا ۲۰۱۶، نقره قهرمانی آفریقا ۲۰۱۴ و ۲۰۱۱، برنز قهرمانی آفریقا ۲۰۱۰ و طلای بازیهای آفریقا ۲۰۱۵ رفت و با نتیجه ۶ بر ۲ از سد حریف خود گذشت و راهی نیمه نهایی شد.

تکواندوکار کشورمان در سومین دیدار خود به مصاف عبدل ایسوفو از نیجریه دارنده مدال نقره قهرمانی آفریقا ۲۰۱۴،طلا بازی های آفریقا ۲۰۱۵، نقره المپیک ریو ۲۰۱۶ رفت و با نتیجه ۷ بر ۶ به پیروزی رسید.

مسابقات فینال گرندپری G8 است و به نفر اول هر وزن ۸۰ امتیاز، نفر دوم ۴۸ امتیاز و نفر سوم ۲۸٫۸ امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی و جهانی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/لینک منبع

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *