حضور ۱۸۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی در طرح سنجش


معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی از شرکت قریب به ۱۸۰ هزار نوآموز تاکنون در طرح سنجش خبر داد.

محمدحسن عظیم عراقی معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرامون وضعیت سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان اظهار داشت: روند اجرای این طرح تا پایان آبان ماه ادامه دارد و پس از آن نتایج ارزیابی‌ها اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: سنجش نوآموزان پیش دبستانی نیز امسال برای اولین بار در دستور کار قرار گرفته و تاکنون قریب به ۱۸۰ هزار نوآموز در این طرح شرکت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم قریب به ۲۵۰ هزار نفر تا پایان آذر ماه در این طرح شرکت کنند.

عظیم عراقی با اشاره به اینکه مشکل خاصی تاکنون بین افراد سنجش شده پیش دبستانی وجود نداشته، عنوان کرد: ۸۰ هزار و ۵۹۶ نوآموز دختر و ۸۴ هزار و ۸۵۹ نفر نیز نوآموز پسر در این طرح تاکنون مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: اتباع بیگانه افغان ۷۷۴ و سایر اتباع ۲۳۸ نفر تاکنون اعلام شدند.

وی با بیان اینکه ۲هزار و ۳۸۹ نوآموز تاکنون به عنوان دیرآموز شناسایی شدند، عنوان کرد: ۲۱ هزار و ۳۷۳ نفر نیز به معاینات تخصصی ارجاع پیدا کردند که البته بخشی از این افراد پس از انجام معاینات به مدارس عادی راه پیدا می‌کنند.

عظیم عراقی با اشاره به اینکه طرح سنجش نوآموزان پیش دبستانی گام مهمی در اجرای مداخلات به هنگام محسوب می‌شود، گفت: این امر موجب شده تا برنامه‌های در نظر گرفته شده برای افراد با نیازهای توانبخشی و آموزشی تسریع پیدا کند که به تبع آن موفقیت‌های تحصیلی نیز برای آنها حاصل می‌شود.

وی یادآور شد: این فرصت موجب می‌شود ضمن اجرای سریع‌تر مداخلات برای سال آینده نوآموزان نیاز به سنجش مجدد نداشته باشند و پرونده الکترونیک آنها تکمیل و به دوره بعدی ارجاع داده شود.

انتهای پیام/لینک منبع

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *