کیهانی:برای کسب کرسی آسیایی تلاش می کنیم/به آینده دو و میدانی خوشبینم


رئیس فدراسیون دو و میدانی:در جلسه ای که با سباستین کو داشتم از وی خواستم به ایران سفر کند که خوشبختانه با پیشنهاد من موافقت کرد و قرار شد در اولین فرصت به کشورمان بیاید.

مجید کیهانی در گفت و گو با خبرنگار حوزه پایه و آبی گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره رایزنی‌های صورت گرفته در این کنگره برای ایران بیان کرد: برای حضور در کنفدراسیون آسیا رایزنی‌ها را در جریان مسابقات داخل سالن شروع کردیم و در موناکو باز هم با آنها دیدار داشتیم تا به‌سمت گسترش و توسعه روابط‌مان برویم و در نهایت به جایگاه خود در آسیا و سپس در دنیا برسیم.

برای کسب کرسی آسیایی باید تلاش کنیم

رئیس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: برای کسب کرسی در کنفدراسیون آسیا باید تا سال ۲۰۱۹ منتظر بمانیم، تا بتوانیم در آسیا نیز یک کرسی برای فدراسیون کشورمان کسب کنیم، چون باید همانند سایر کشورها رایزنی زیادی انجام دهیم.

به آینده دو و میدانی خوشبینم

وی در پاسخ به این سوال که ورزشکاران در مسابقات آسیایی چه عنوان هایی را
کسب خواهند کرد،اظهار کرد:من به آینده دو و میدانی خوشبین هستم،ما در
فدراسیون تمام تلاشمان را می کنیم تا در مسابقات قهرمانی آسیا ورزشکاران
بتوانند به عنوان های خوبی دست پیدا کنند و از نام و اعتبار دو و میدانی
کشورمان دفاع کنند.

سباستین کو به ایران می آید

کیهانی در مورد اینکه آیا در موناکو با (سباستین کو رئیس فدراسیون جهانی دو و میدانی) هم دیدار داشت یا خیر،تصریح کرد: بله در روزهای اول و دوم حضور در کنگره جهانی با سباستین کو رئیس فدراسیون جهانی دو و میدانی دیدار صمیمانه ای داشتم و طی صحبت هایی که با او داشتم، خواستم به ایران سفر کند که خوشبختانه سباستین کو با پیشنهاد من موافقت کرد و قرار شد در اولین فرصت به کشورمان بیاید.همچنین وی شناخت کاملی از دو و میدانی کشورمان دارد و امیدوارم بتوانیم از تجربیات وی هم برای رشد و ارتقای دو و میدانی کشورمان استفاده کنیم.

 شرایط خوبی در اردوی تیم ملی دو و میدانی حاکم است

رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره برگزاری اردوهای تیم ملی در کیش تاکید کرد: خوشبختانه شرایط خوبی در اردوی تیم ملی دو و میدانی در کیش حاکم است،تمام ورزشکاران از امکانات این اردو رضایت کافی دارند و سوم دی ماه مرحله نخست اردوی تیم ملی پایان می رسد،پس از آن دوندگان یک هفته ای را برای استراحت به شهرهایشان خواهند رفت و مجددا از روز ۱۰ دی ماه مرحله دوم اردوها در تهران زیر نظر مربیان آغاز می شود.

کیهانی درباره مذاکراتش با همتایان خود در سایر کشورها عنوان کرد: مهم ترین دستاورد برای ما در این نشست این بود که رئیس فدراسیون لهستان قبول کرد اواخر آذر ماه به تهران سفر کند.همچنین در این کنگره نشست صمیمانه ای را با رئیس فدراسیون دو و میدانی فرانسه و سایر روسای فدراسیون ها برگزار کردم تا انشااله با همکاری آنان بتوانیم آینده بهتری را برای دو و میدانی کشورمان رقم بزنیم.

بهترین مربیان را ورزشکاران انتخاب می کنیم

وی با تاکید بر حضور مربیان پرتابی و دوهای سرعت در ایران عنوان کرد: پس از حضور اولژستکی در ایران و مشورت، با وی بهترین تصمیم را برای جذب مربیان خارجی با کیفیت برای دوندگان خواهیم گرفت تا با حضور آنها در ایران ورزشکاران بتوانند به استانداردهای روز دنیا نزدیک شوند.

اردوهای برون مرزی در پیش است


کیهانی درباره احتمال جذب مربی خارجی یا برگزاری اردوها در کمپ‌های خارج از ایران تصریح کرد: شرایط حضور در کمپ‌های برخی از کشورها آسان و در برخی همچون آمریکا سخت‌تر است.برهمین اساس برای برخی از ورزشکاران در فصل زمستان و پیش از آغاز مسابقات قهرمانی آسیا در هندوستان اردوهای برون مرزی و مسابقات تدارکاتی را در نظر خواهیم گرفت.

دنبال مربی کاربلد و لایق برای تفتیان هستیم

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره جذب مربی برای ورزشکاران ایران از جمله احسان حدادی و حسن تفتیان، خاطرنشان کرد: برای تفتیان مذاکرات مختلفی داشتیم، بیشتر به‌دنبال کسی هستیم که بتواند در چند ماده مختلف فعالیت کند و البته اولویتش، کار با تفتیان باشد، اگر این شرایط فراهم نشود، حضور در کمپ‌های خارجی را برای این دونده سرعت در نظر خواهیم گرفت.

انتهای پیام/لینک منبع

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *