همکاری بانک ها در زمینه صدور ضمانت نامه بانکی و لیزینگ برای شرکت های دانش بنیان


رییس صندوق نو آوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری گفت: با توافق صورت گرفته با برخی از بانک های کشور این موسسات در زمینه صدور ضمانت نامه بانکی و لیزینگ برای شرکت های دانش بنیان با این صندوق همکاری می کنند.

همکاری بانک ها در زمینه صدور ضمانت نامه بانکی و لیزینگ برای شرکت های دانش بنیان

سلطانی رییس صندوق نو آوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به همکاری بانک های کشور با این صندوق اظهار داشت: این صندوق با یکسری از بانک های کشور تفاهم نامه مبنی بر استفاده از تسهیلات بانکی در جهت همراهی شرکت های دانش بنیان به امضا رسانده است.

وی یاد آور شد: بانک های طرف قرارداد پذیرفته اند که منابع خودشان  را به سمت شرکت های دانش بنیان نوپا با هدف توسعه این شرکت ها و تولید محصولات فناوری و تجاری سازی کالاها بیاورند.

سلطانی عنوان کرد: بانک های عامل کار صدور ضمانت های بانکی را برعهده دارند و آنها در زمینه لیزینگ قول مساعد داده اند تا شرکت های دانش بنیان را حمایت کنند.

وی ابراز داشت: از میان هزار و ۵۰۶ طرح دانش بنیان مصوب شده این صندوق که قرار است تسهیلات به آنها تعلق بگیرد مبلغی بالاتر از ۹۰۰ میلیارد تومان به آنها پرداخت می شود و به طورکلی هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

سلطانی تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی ۵۳۰ طرح در دست بررسی دارد که مبلغ هزارمیلیارد تومان تقاضای مالی این شرکت ها است و امسال این صندوق از تعداد تقاضای خوبی برخوردار است که به دلیل کمبود نیروی انسانی فشار کاری بر روی پرسنل بالا است.

وی گفت: صاحبان شرکت های دانش بنیان که طرح های شان در دست بررسی و ارزیابی است اجازه دارند از طریق سیستم سامانه غزال به صورت الکترونیکی از مرحله رسیدگی به طرح شان مطلع شوند.

انتهای پیام/لینک منبع

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *